Lakierowanie proszkowe metodą elektrostatyczną

Czym jest malowanie proszkowe i czy warto?

Ogrodzenia panelowe ocynkowane mogą być dodatkowo pomalowane proszkowo na wybrany kolor z palety RAL. Proces ten pozwala nie tylko osiągnąć zamierzony efekt kolorystyczny, ale również podwyższa stopień zabezpieczenia ogrodzenia przed korozją, chroniąc powłokę ocynkowaną przed utlenianiem.

Technologia malowania proszkowego

Technologia malowania proszkowego polega na aplikacji farby proszkowej na elementy metalowe lub aluminiowe. W malowaniu proszkowym wykorzystuje się technikę natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Następnie pomalowane elementy są wygrzewane w piecu w temp. 160 – 200 stopni, w rezultacie czego farba proszkowa ulega stopieniu, polimeryzacji.

Uzyskana powłoka lakiernicza jest odporna na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne. Istotnym czynnikiem decydującym o jakości i trwałości powłok jest przygotowanie powierzchni malowanych elementów.

W wieloetapowym procesie obróbki powierzchni detal poddawany jest odrdzewianiu, trawieniu z odtłuszczaniem, fasforanowaniu / chromianowaniu i kilkakrotnemu płukaniu zarówno na końcu procesu jak i pomiędzy etapami. Aby bramy i ogrodzenia służyły przez wiele lat, na etapie produkcji trzeba zadbać o każdy detal. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego producenta bram i ogrodzeń.

Related posts

Leave your comment Required fields are marked *