O czym pamiętać wybierając ogrodzenie?

Gdy podejmiemy się budowy domu, to prędzej czy później zaczniemy się zastanawiać nad doborem ogrodzenia, a także bramy wjazdowej.

O czym pamiętać wybierając ogrodzenie?

Tutaj trzeba niestety mieć przygotowaną kolejną kwotę pieniędzy do wydania. Wszystko również zależy od wielkości posesji. W końcu jeśli nasza posesja, na którym mamy domek jednorodzinny, przekracza jeden hektar powierzchni, nie będzie łatwa do ogrodzenia w sposób dystyngowany i elegancki. Ponieważ koszt takiego ogrodzenia będzie wynosił około kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Zupełnie inaczej jest w sytuacji, kiedy działka ma zaledwie 40 metrów kwadratowych powierzchni. Wtedy stawianie różnych rodzajów ogrodzeń, również tych najdroższych, raczej będzie mieściło się w normie. Istnieje szansa nie tylko na zdecydowanie się, czy będzie to siatka, czy może jednak ogrodzenia nowoczesne, ale duże możliwości są także w kwestii wyboru samej bramy wjazdowej.

Brama wjazdowa – wizytówka naszego domu

Na pewno elegancko wyglądają tutaj nowoczesne bramy przesuwne. A już szczytem wygody jest to, żeby były one otwierane automatycznie. Warto zastanowić się nad wyborem napędu do bramy, ponieważ dobrze dobrany automat będzie działał przez wiele lat a także będzie możliwość podpięcia systemów inteligentnych domów, dzięki czemu nie będziemy mieli żadnych obaw na kradzież ze strony złodziejów. Oczywiście trzeba liczyć się czasami z tym, że taka brama czasami nie będzie otwierała się ze względu na bardzo silny mróz. Jednak takie przygody powinny zdarzać się niezwykle sporadycznie.

Dobry wózek jezdny a poruszanie bramy przesuwnej

Ważnym elementem o którym się zapomina są wózki do bram i akcesoria do bram. Warto dopłacić do dobrego wózka parę złotych więcej, gdyż one warunkują prawidłowe chód bramy przez wiele lat. Słabej jakości wózki będą piszczeć podczas przesuwania bramy i szybko się zużyją, zostawiając więcej luzu w szynie, co może powodować ‚rozejście’ się szyny. I raczej nie powinny być za dużą wadą, decydującą o tym, żeby jednak nie zakładać automatycznie otwieranej bramy wjazdowej.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć?

Gdy już się zastanowiliśmy, jakie ogrodzenie, a także jakiego rodzaju brama wjazdowa nas najbardziej interesuje, możemy bez żadnego problemu przenieść się do kolejnego etapu, a mianowicie do zorientowania się, czy mamy jakieś procedury do przejścia w kwestii formalnej. Przede wszystkim najwięcej będzie zależało od samej wysokości ogrodzenia. Jeśli nie będzie ono wyższe niż 2,2 metra, to wtedy nie będziemy musieli się niczym martwić. Jednak jeśli planowane ogrodzenie będzie przekraczało te parametry, wtedy należy zawiadomić o tym specjalny urząd, zwykle w starostwie powiatowym.

Related posts

Leave your comment Required fields are marked *